Matura z historii daje możliwość wstępu na wiele kierunków humanistycznych. Propozycji jest naprawdę dużo, dlatego też, jeżeli ktoś chciałby odnaleźć się w tych zagadnieniach, to jak najbardziej, powinien próbować. W szczególności, jeżeli ktoś ma pamięć do dat. A tych podczas matury nie zabraknie. Jak je wszystkie uporządkować? Sięgając po repetytorium maturalne historia z oferty księgarni Taniej Książki. Po książki, gdzie wszystkie materiały zawsze zostają uporządkowane w sposób chronologicznych. Takich dodatkowych pomocy naukowych nie brakuje na rynku. Praktycznie wszystkie wydawnictwa zadbały o to, aby każda osoba znalazła coś odpowiedniego dla siebie, jeżeli chce się przygotować w sposób rzetelny.

Opracowania tematów z historii dla klas 3-4. Liceum i technikum

Wydawnictwo Adamantam zadbało o to, aby w jednej książce znalazło się miejsce dla aż 171 tematów. Publikacja obejmuje okres od 1815 roku do czasów współczesnych. W każdym z tematów zostały bardzo wyraźnie podkreślone daty, które należy zapamiętać. Takie, które są najważniejsze dla danego okresu. Podręcznik należy potraktować jako uzupełnienie, jeżeli chodzi o trzy i czteroletnie licea ogólnokształcące, a także pięcioletnie technika. To także dobra propozycja dla osób, które chcą solidnie przygotować się do matury, szukając dodatkowych materiałów edukacyjnych.

Vademecum. Matura 2022. Historia

Beata Zapiór, Agnieszka Kręc oraz Jerzy Noskowiak wspólnie z wydawnictwem Greg zapraszaj do tego, aby poznać najważniejsze zagadnienia historyczne. 624 strony – od czasów starożytnych aż po obecny okres, gdzie również ma się do czynienia z bardzo ważnymi zagadnieniami historycznymi. Autorzy zadbali o to, aby nie miało tu miejsce zbytnie przeładowanie materiału. Jest tylko to, co być musi i nic ponad to. Na wyróżnienie zasługuje szata graficzna, która jest spójna i estetyczna. Książka, dzięki której można w naprawdę solidny sposób przygotować się do egzaminu dojrzałości – również, jeżeli chodzi o poziom rozszerzony na historii.