Poniżej są przedstawione świetne repetytoria maturalne z historii, które pozwolą uczniom przygotować się do matury w 2022 roku.

Historia. Repetytorium dla licealistów i studentów- Janusz Wrona

“Historia. Repetytorium dla licealistów i studentów” to jedne z najlepszych repetytoriów, które wydało kiedykolwiek wydawnictwo Difin z dziedziny historii. Jest ono nieprześcignione, a korzystają z niego nawet studenci, nauczyciele, czy pasjonaci historią. Repetytorium zawiera wszystkie informację, w których skład wchodzą aż 1050 lat historii Polski i świata; rozwój cywilizacji; starożytny Egipt, Grecję, Rzym, Sumerowie, Chiny, i wiele innych rozwijających się cywilizacji. Poszczególne okresy historyczne, daty, dzieje, zostały szczegółowo zaznaczone i opracowane. Uczeń może dowiedzieć się więcej, lub przypomnieć sobie najważniejsze daty, postacie historyczne, wojny i bitwy, wydarzenia, które zmieniły bieg historii, a nawet dynastię i wszystkich królów i władców.

Matura 2022. Historia. Vademecum. Zakres rozszerzony- Edyta Pustuła, Renata Antosik

“Matura 2022. Historia” to nowatorski podręcznik od wydawnictwa Operon, które ustawiło sobie za zadanie, przygotowanie podręcznika, które będzie gromadziło wszystkie najcenniejsze informacje, daty, monarchów, bitwy, i wiele innych wiadomości z zakresu całej historii, którą uczeń poznaje w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum. Dodatkowo repetytorium te zostało opatrzone specjalnym kodem, które uczeń może wykorzystać na platformie edukacyjnej GiełgaMaturalna.pl, co pozwoli mu na jeszcze dokładniejsze przećwiczenie zadań maturalnych, oraz powtórzenie sobie całego materiału. “Matura 2022. Historia” zawiera także zadania, które uczeń może sam realizować systematycznie, albo wraz z innymi uczniami i kolegami w klasie, pod okiem nauczyciela. Wszystkie zagadnienia, zadania, informacje historyczne są uporządkowane chronologicznie, więc uczniowi nie pomylą się wydarzenia, daty, albo królowie.